Misja na Dominikanie - Ks. Wiesław Marian Hus


"Nie ma większej służby dla człowieka jak Służba Misyjna" Św. Jan Paweł II.

Drodzy Przyjaciele!
Szczęść Boże!

01.03.2016 r. rozpocząłem z Bożą i ludzką pomocą budowę Centrum Parafialnego: w piwnicy Gabinet Medyczny i dwie Ubikacje; na parterze Sala Parafialna z Kuchnią i Biurem; na piętrze Plebania. Poniżej 66 zdjęć. Pierwszy etap budowy zakończony 08.04.2016 r., który jest widoczny na zdjęciach (piwnica z sufitem i podłogą dla sali), kosztował nas 12 834 dolarów. Mamy 2 954 dolarów długu. *Dobrze że nie odwrotnie*.

Drodzy Przyjaciele! Jak zwykle liczę na Waszą POMOC i z góry składam serdeczne Bóg zapłać! Za każdy - nawet najmniejszy DAR SERCA - podziękuję. Konto złotówkowe: Credit Agricole Bank: 11 1940 1076 5725 1202 0002 0000. Wiesław Hus.

Pamiętajmy co powiedział św. Jan Paweł II w Krakowie w 2002 r.: "Modlitwą i ofiarą wspierajcie Misje i Misjonarzy".
Od 10 lat pracuję na Misjach. Dla biednych ludzi wybudowałem trzy kościoły i kupiłem nowe auto dla stacji misyjnej. Wiele projektów dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Z Bożą i ludzką pomocą! Mam nadzieję, że i to Centrum Parafialne powstanie. Z Bożą i ludzką pomocą!

Drogi Przyjacielu! Liczę na Twoją POMOC, na Twój Dar Serca! Ludzie czekoladowi i ja będziemy wdzięcznym sercem pamiętać o Tobie i Twojej Rodzinie w modlitwie. Z misyjnym pozdrowieniem: "Bóg ponad wszystko" - "Powściągliwość i Praca!"
Ks. Misjonarz Wiesław Marian Hus z Dominikańczykami. ŻYCZENIA WIELKANOCNE -2014
MOI KOCHANI! Z Martwych Wstanie! ŻYCIE ma ostatnie słowo! Jaka Nadzieja! Co za Łaska! Co za Radość! Jezus przezwyciężył śmierć raz na zawsze! Bramy życia wiecznego zostały dla ludzi otwarte! ALLELUJA! Te piękne zdania napełniają mnie wielką otuchą w wymiarze Zmartwychwstania Chrystusa a także niedawnego przejścia do Domu Ojca mojego Taty Stanisława (23 stycznia 2014 r.)Podczas Świąt Wielkiej Nocy we wszystkich zakątkach świata brzmi radosne "Alleluja" na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego. Z odnowionym przekonaniem wyznajemy prawdę, że nasz Pan Jezus Chrystus powstał z martwych, że ON żyje i  "jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata".  Radość Wielkanocną pomnoży kanonizacja bł. Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka i Misjonarza świata, w której dane mi będzie uczestniczyć. Wielkimi krokami zbliża się mój Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa i  Jubileusz 80-ciu lat życia mojej Mamy Zofii (11 maja). Później Pierwsza Komunia św. Filipka i następnie Sakrament Małżeństwa Emili i Łukasza. Za to wszystko dziękuję z całego mego serca kapłańskiego i misyjnego naszemu dobremu Bogu, bo bez Jego i Waszej pomocy nie byłoby to możliwe. Bez wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego nie byłoby misji Kościoła. Tu na Misjach doświadczam, że misyjny trud to przede wszystkim głoszenie prawdy, że Chrystus umarł i zmartwychwstał, aby zbawić wszystkich ludzi. Tu, jak nikt inny, żyję wraz z innymi misjonarzami i misjonarkami tą prawdą i dzielę się nią z innymi, dając świadectwo swojej osobistej wiary i wiary Kościoła. To zadanie, które wypełniam nie jest ani łatwe ani proste. Jestem pewny, że tak wielu w Ojczyźnie i poza jej granicami o mnie pamięta, tak wielu modli się za mnie i ofiaruje swoje cierpienia, abym mógł dobrze wypełnić moje misyjne posłanie. Wielu ze zrozumieniem dla potrzeb misyjnych, w duchu wiary, z życzliwością i miłością ofiaruje swoją pomoc materialną dla mnie i dla moich projektów. Dlatego sercem i modlitwą pragnę Wam towarzyszyć w Waszym codziennym życiu i trudzie. Cieszę się, że tak wielu tu na Misjach przez moją posługę odrodzi się w tym czasie do nowego życia i przyjmie Chrzest św. i inne Sakramenty. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nasze serca radością, pokojem i odwagą w głoszeniu Dobrej Nowiny wszędzie tam gdzie żyjemy i pracujemy. Z radosnym ALLELUJA - misjonarz Wiesław. :)

Zobacz kraj