INFORMACJE PARAFIALNE

STATYSTYKI PARAFIALNE

ROK 2020
W minionym roku Sakrament Chrztu św. przyjęło 7 dzieci, zawartych zostało 4 śluby, Sakrament Bierzmowania przyjęło 11 osób, Sakrament I Komunii Św. 8 dzieci.
Z naszej wspólnoty Parafialnej ubyło 23 osoby. Odeszły do Ojczyzny niebieskiej. ROK 2018

Minął rok 2018. O godzinie 16.00 w kościele parafialnym odbyła się coroczna  msza święta dziękczynna. 
Ks. Proboszcz dokonał podsumowania wydarzeń mijającego roku.  Był to rok Misji Świętych w naszej parafii oraz Rok 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.
W parafii  Wesoła - w minionym roku do wspólnoty Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 13 dzieci. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od 2007 roku.  Sakrament Małżeństwa zawarło 13 par. I to też godna odnotowania statystyka. Tyle par złączonych węzłem małżeństwa nie było w parafii od wielu, wielu lat.
Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 8 osób, a Sakrament I Komunii Świętej przyjęło 9 dzieci.Na spotkanie z Panem odeszło   -  17 osób.

Rok 2017

Mija kolejny rok. Rok w którym w parafii Wesoła nastąpiła zmiana ks. Proboszcza. To również kolejny rok do statystyk.  Stając na ślubnym kobiercu - Sakrament małżeństwa zawarło  3 pary.  Udzielonych zostało 8 chrztów.  Wielu z parafian nie doczekało Nowego Roku. Odeszli do Pana. Takich osób było 20.
Rok 2016
Za nami rok 2016. O godzinie 15.00 w kościele parafialnym odbyła się msza św. dziękczynna. Ks. Proboszcz dokonał podsumowania wydarzeń mijającego roku. Był to rok Jubileuszu Chrztu Polski, Rok Miłosierdzia, Rok Spotkania Młodych z całego świata w Krakowie. 
W parafii  Wesoła - w minionym roku do wspólnoty Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 9 dzieci. Sakrament Małżeństwa zawarło 5 par.
Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 13 osób, a Sakrament I Komunii Świętej przyjęło 12 dzieci.
Na spotkanie z Panem odeszło podobnie jak i rok temu (2015)- w 2016 roku  -  18 osób...8 z tych osób pozostawiło po sobie puste domy, w których nikt już nie mieszka.

ROK 2015
W parafii w minionym roku do wspólnoty Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 3 dzieci. Udzielonych zostało 8 ślubów. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 13 osób, a Sakrament I Komuni Świętej przyjęło 11 dzieci. Na spotkanie z Panem odeszło w 2015 roku 18 osób...


ROK 2014
 W minionym roku Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 12 dzieci.  Udzielonych zostało 4 śluby. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 13 osób, . Na spotkanie z Panem  odeszło 27 osób... 
W tym roku nie było po raz pierwszy w naszej parafii I Komuni Świetej -  Dzieci z klasy II przyjmą ten Sakrament w bieżącym roku, jako uczniowie klasy III. 

Rok 2013

W minionym roku, w naszej parafii  do wspólnoty  Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało  10 dzieci. Na spotkanie z Panem  odeszło 19 osób. Sakrament Małżeństwa przyjęło 8 par.. Do sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 15 dzieci, a do Sakramentu Bierzmowania  14 osób.


ROK 2012

W naszej parafii w roku 2012  do wspólnoty  Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało 9 dzieci. Na spotkanie z Panem  odeszło 21 osób (w tym 3 mieszkające poza parafią. Sakrament Małżeństwa zawarło 6 małżeństw. Do I Komunii przystąpiło 13 dzieci a do Bierzmowania 20 młodzieży.
Odwiedzin księdza niosącego Pana Jezusa chorym parafianom było w minionym roku 150.
Minął Rok Jubileuszu 550 leci parafii. Wiele w tym roku dokonało się dobrego. Za to wszystko podziękował parafianom na mszy św. dziękczynnej Ksiądz Proboszcz Franciszek Urban, życząc wszystkim na Nowy Rok szczerej wiary, mocnej nadziei i szczerej miłości.

ROK 2011
W minionym roku Sakrament Chrztu Świętego przyjęło w naszej świątyni 10 dzieci. Udzielonych zostało 8 ślubów. Sakrament I Komuni Świętej przyjęło 7 dzieci. Na spotkanie z Panem odeszło w 2011 roku 23 osoby...


Rok 2010
W parafii w minionym roku do wspólnoty Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 5 dzieci. Udzielonych zostało 5 ślubów. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 28 osób, a Sakrament I Komuni Świętej przyjęło 16 dzieci. Na spotkanie z Panem odeszło w 2010 roku 29 osób...

                                      
ROK 2009


W minionym roku Sakrament Chrztu św. przyjęło 11 dzieci, zawartych zostało 8 ślubów, Sakrament Bierzmowania przyjęło 25 osób, Sakrament I Komunii ŚW. 15 dzieci.

Z naszej wspólnoty Parafialnej ubyło 19 osób. Odeszły do Ojczyzny niebieskiej. ROK 2008 

W  parafii w minionym roku  do wspólnoty  Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 8  dzieci.  Udzielonych zostało 7 ślubów. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 19 osób, a Sakrament I Komuni Świętej przyjęło 14 dzieci. Na spotkanie z Panem  odeszło w  2008 roku 14 osób...


ROK 2007          

W naszej parafii w roku
2007 urodziło się 13 dzieci. Do wspólnoty  Ludu Bożego przez Sakrament Chrztu Świętego włączonych zostało w naszej świątyni 11  dzieci. Na spotkanie z Panem  odeszło w  2007 roku 20 osób... Udzielonych zostało 7 ślubów.
                                      
                                               DZIEŃ MISYJNY

Z inicjatywy ks. Proboszcza, każdy 1-szy czwartek miesiąca będzie poświęcony modlitwom za misjonarzy. Będzie to Dzień Misyjny z włączeniem się wszystkich ruchów i całej parafii w modlitwę w intencji misji i misjonarzy z naszej parafii
                                 
                                  ŚLUBY WIECZYSTE RODACZKI

W dniu 2 sierpnia 2008 roku swoje śluby wieczyste złożyła nasza rodaczka siosta Bernarda (Monika Majda)- Na nowej drodze jej życia życzymy wielu łask od Chrystusa - Pana, Zbawiciela,  Oblubieńca)