Dzień I Komunii Świętej
Wczorajszy dzień Zesłania Ducha Świętego (19 maja) obfitował w uroczystości komunijne. Odbyły się one też między innymi w parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Wesołej.

Podczas uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez Ks. Proboszcza Jerzego Ziaję, Ks. Kanonika Franciszka Urbana oraz Ks. Kanonika Tadeusza Dańko - sakrament przyjęło  10 dzieci.

Msza święta z ich udziałem odbyła się o godzinie 11.00, a przed kościołem powitał ich ksiądz proboszcz Jerzy Ziaja. W tej części wydarzenia ważnym i wzruszającym momentem było udzielenie błogosławieństwa zarówno przez kapłana, jak i rodziców.

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w tradycji katolickiej. Sakrament ten oznacza przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa pod postacią chleba i wina w formie Eucharystii. Jest to czas głębokiej duchowej refleksji i radości. To także ważne święto dla rodziców, którzy są pierwszymi katechetami swoich pociech, a także całej wspólnoty parafialnej.

W tym dniu dziecko otrzymuje po raz pierwszy sakrament Eucharystii, co stanowi ważny krok w jego duchowym rozwoju. To również okazja do wspólnego świętowania i podziękowania Bogu za dar życia oraz za łaskę obecności Chrystusa w Eucharystii.

Do tego wyjątkowego dnia trzecioklasiści przygotowywali się na lekcjach religii przez cały rok szkolny.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami przez cały tydzień będą jeszcze brać udział w wieczornych mszach św. o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym w ramach tzw. Białego Tygodnia jako podziękowanie za przyjęty sakrament.
Fot. M. Sobkowicz.